بررسی رشته علوم و معرف اسلامی در بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی:

تاریخچه

به والی گردانی و سرپرستی آیت‌الله امامی‌ کاشانی، مدرسه‌ی عالی شهید مطهری پیشنهاد داد تا رشته‌ی علوم و معارف اسلامی درمقطع دوره‌ی متوسطه آموزش و پرورش با هدف تأثیر تحولات فکری و فرهنگی انقلابی و اسلامی درسازمان آموزش و پرورش تأسیس شود. سپس شورای عالی آموزش و پرورش درجلسه‌ی سیصد و چهل و دوم خود در تاریخ نهم خرداد سال 1363اساس نامه‌ی این رشته راتصویب نمود. مدرسه عالی شهید مطهری هم به پیوست ابلاغ در سال ۱۳۶۴ نخستین دبیرستان اختصاصیش را دردو شهر تهران و مشهد بنا کرد و به تدریج در شهرهای مختلف گسترش داد.شورای عالی آموزش و پرورش در سال ۱۳۷۴ این رشته را به عنوان یک رشتهٔ مستقل در شاخهٔ نظری دورهٔ متوسطه در کنارسه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی رسمیت بخشید.


به مرور یکی از حوزه‌های علمیه‌ی مطرح زنان به نام جامعة الزهرای قم هم در سال ۱۳۶۸ «مدارس علوم و معارف اسلامی هدی» را تأسیس نمود و چندی بعد سازمان تبلیغات اسلامی درسال ۱۳۸۱شمسی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را بناکرد و در طول چند سال مدارس خود را تا حدود 80مدرسه گسترش بخشید.خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

نحوه‌ی ورود به رشته‌ی علوم ومعارف اسلامی

یکی از رشته‌های مصوب و رسمی شاخه‌ی نظری دوره دوم متوسطه در نظام آموزشی ایران می‌باشد و درزمینه‌ی علوم اسلامی – دینی وعلوم انسانی فعالیت می‌کند.
دانش آموزان داوطلب در پایه نهم که دارای صلاحیت‌های علمی و اخلاقی باشند در سال دهم به شرطی که واجد شرایط زیر باشند، می‌توانند به این رشته ورود نمایند :
سن 15 سال تمام باشد – دارای علاقه به دروس علوم و معارف اسلامی – داشتن معدل بالا در ترم اول
قبولی در آزمون ورودی – شرکت و پذیرش درمصاحبه‌ی حضوری
نکته: آزمون ورودی به صورت هماهنگ کشوری درصد سؤال تستی  برای متقاضیان پایه‌ دهم دبیرستان برگزار می‌شود و منبع آن پنج درس پایه‌ی نهم (عربی، تعلیمات دینی، فارسی، ریاضی و زبان انگلیسی) می‌باشد.
این رشته فقط در مدارس خاصِ خود تدریس شده ودانش‌آموزان سایر رشته‌ها حضور ندارند.
مدارس موجود: دبیرستان‌های «شهیدمطهری» وابسته به دانشگاه شهید مطهری – دبیرستان ماندگار البرز
دبیرستان‌های «صدرای ولایت» وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی – دبیرستان‌های «هدی» وابسته به جامعةالزهرا – دبیرستان‌های «امام‌صادق» وابسته به دانشگاه امام صادق – دبیرستان‌ «معارف امام‌رضا» وابسته به آستان قدس رضوی – دبیرستان‌های «المصطفی» وابسته به جامعةالمصطفی العالمیهخرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

دروس رشته :

بعد ازاخذ دیپلم و گذراندن پیش‌دانشگاهی، متقاضیان با توجه به علاقه وتوانایی‌های خود مختارهستند: در حوزه‌‌های علمیه یا در تمامی رشته‌های علوم انسانی یا در رشته‌ی علوم و معارف اسلامی در دانشگاه به تحصیلات خود ادامه دهند و در صورتی که سایررشته‌های علوم انسانی مانند حقوق، علوم اقتصادی-تربیتی-اجتماعی-زبان و ادبیات فارسی و… را انتخاب کنند از مزیت بزرگی برخوردار می‌شوند. چون در کنکور سراسری رشته‌ی انسانی با پاسخ دادن به سوالات درس عقاید و اصول فقه ( با توجه به ضریب مثبت 3 داشتن این درس در زیرگروه یک رشته‌ی علوم انسانی ) نسبت به فارغ التحصیلان رشته‌ی ادبیات و علوم انسانی رتبه‌ و جایگاه بهتری کسب خواهند کرد.


شرایط ادامه تحصیل

در حال حاضر کنکورجداگانه‌ای ندارد. جزو کنکور علوم انسانی بوده و سؤالات تحت عنوان دفترچه‌ی شماره سه یا همان دفترچه‌ی مخصوص علوم و معارف اسلامی به داوطلبان ارائه می‌شود.
سوال: آیا دارندگان دیپلم علوم و معارف اسلامی هنگام برگزاری کنکور در سایر رشته های گروه انسانی هم می‌توانند شرکت کنند؟ بله. از کنکور 99 به بعد قوانین عوض شده و دانش آموز علوم و معارف اسلامی می توانند کتاب های  علوم انسانی را امتحان دهند و به دفترچه‌ی اختصاصی خود پاسخ ندهند.فقط نکته‌ی مهم این است که در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری باید انتخاب نمایند که قصد پاسخ به کدام دفترچه سوالات‌ را دارند و در زمان ثبت نام کنکور حتما مشخص نمایند.
سوال: آیا دارندگان دیپلم سایر رشته‌های نظری هم هنگام ورود به دانشگاه می‌توانند در رشته‌ی علوم و معارف اسلامی دانشگاه وارد شده و ادامه تحصیل دهند؟ بله. چون این رشته گرایشی از شاخه الهیات می‌باشد که رشته ای شناوراست به این معنی که دارندگان دیپلم تجربی ، ریاضی و انسانی هم می توانند متقاضی ادامه تحصیل در این رشته‌ی مذکور باشند اما حتما باید در هنگام ثبت نام کنکور مشخص شود که قصد پاسخ به سؤالات کدام دفترچه را دارند و دروس پیش‌نیاز هم مطالعه شود.
بعد از ورود به دانشگاه می‌توانید در یکی از شش گرایش:  فقه شافعی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، ادیان و عرفان، تاریخ فرهنگ و تمدن ملل ادامه تحصیل دهید.

دروس مشترک در گرایشهای مختلف: تاریخ‌ اسلام‌ ، منطق‌ ، صرف‌ و نحو عربی‌ کاربردی‌، اعراب‌ قرآن‌، ترجمه‌ عربی‌ به‌ فارسی‌ و فارسی‌ به‌ عربی‌ ، قرائت‌ و درک‌ مفاهیم‌ متون‌ فقهی‌ و تفسیری‌، قرائت‌ و درک‌ مفاهیم‌ متون‌ عرفانی‌، قرائت‌ و درک‌ مفاهیم‌ متون‌ معاصر، قرائت‌ مطبوعات‌ واستفاده‌ از رادیو و تلویزیون‌، مکالمه‌ و محاضره ، علوم‌ بلاغی‌، تاریخ‌ زبان‌ وفرهنگ‌ عربی‌، روش‌ تحقیق‌ ، مبانی‌ جامعه‌شناسی‌، زبان‌ تخصصی‌ ، مبادی‌ فقه‌، مبادی‌ اصول‌، آشنایی‌ با علوم‌ اسلامی‌ (عرفان‌ و فلسفه‌)، فقه‌ مقدماتی‌ ، آشنایی‌ با ادیان‌ بزرگ‌، تفسیر .

خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

زمینه‌های شغلی

فارغ‌التحصیل گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث‌ معمولا نسبت به سایر گرایش‌ها امکان اشتغال کمتری دارداما با این‌ وجود اگر توانمند باشد می‌تواند در مراکز پژوهشی‌ مثل‌ دائرة‌المعارف‌ها و پژوهشگاه‌ علوم‌ انسانی‌ یا مراکز آموزشی‌ مشغول به کار شود. دانش‌آموخته‌ی گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌ چون جنبه‌ی کاربردی بیشتری دارد از موقعیت‌ کاری‌ بالاتری برخوردار است.چرا که‌ این‌ گرایش‌ جنبه‌ کاربردی‌ دارد.

به عنوان نمونه قادر است در سمت وکیل‌ دادگستری‌، مشاور حقوقی‌ و کارشناس‌ حقوقی‌ کار نماید یا دفترخانه‌ اسناد رسمی‌، دفتر ازدواج‌ و طلاق‌ دایر کند. تحصیل درگرایش‌ تاریخ‌ و تمدن‌ اسلامی‌ در وزارت‌ امور خارجه‌،  وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ شاغل خواهد شد و اگر اهل‌ قلم‌ باشد‌، در افق کاری خود کارهای‌ پژوهشی‌ و نوشتن‌ کتاب‌های‌ تاریخی در پیش رو دارد. نوع‌ دروس‌ گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌ امکان کار در وزارت‌ امور خارجه‌ – وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ – سازمان‌ تبلیغات‌ اسلامی‌ و سازمان‌های‌ مشابه‌ را فراهم می‌کند. از سایر زمینه‌های شغلی این رشته می‌توان از دبیر دبیرستان، درس دانشگاه، روحانی-مبلغ وپژوهشگر در دروس خارج فقه و حوزه‌های علیمه، مشاغل نظامی اعم از ارتش-سپاه-نیروی انتظامی و…نام برد.خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

Leave a Reply

Your email address will not be published.