بررسی رشته زبن عربی در بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی:

معرفی رشته‌ی زبان و ادبیات عربی

بر همگان پوشیده نیست که یکی ازمراحل حساس و مهم زندگی انتخاب رشته در جوانی است چرا که ارتباط مستقیم با آینده ووضعیت کاری انسان دارد. زبان و ادبیات عربی تنها رشته‌ی زبانهای خارجی است که فقط از داوطلبان گروه علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد.هر چند به تازگی زمزمه‌هایی مبنی بر پذیرش دانشجو از سایر رشته‌ها هم شده است.

از همان دورانی که ایرانیان با آغوش باز اسلام را پذیرفتند، زبان عربی با فارسی پیوند دیرینه‌ای یافت زیرا زبان قرآن ووحی است. حتی خدمات ایرانیان به این زبان بیش از خود اعراب است. حتی برای تسلط بیشتر بر زبان و ادبیات فارسی لازم است که در یادگیری وفهم زبان عربی کوشا باشیم.

در دبیرستان آنچه از این زبان می‌موزیم بیشتر قواعد و صرف و نحو است و بسیار کم بلاغت زبا عربی را می‌آموزیم. اما در دانشگاه یک رشته‌ی تخصصی است و دانشجویان تاریخ ادبیات عرب درپنج دوره‌ی عصر جاهلی، عصر اموی، عصر عباسی، دوره انحطاط و دوره معاصر، متون نظم ونثر در دوره های مختلف تاریخی، ادبیات تطبیقی، نامه نگاری و خلاصه نویسی، مکالمه، انشا و فن ترجمه را می‌آموزند.

خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

واقعیت‌های موجود

عربی پنجمین زبان رایج در میان زبان‌های دنیا وزبان رسمی ۲۲ کشور است. یکی از شش زبان رسمی می‌باشد که در جلسات سازمان ملل با آن صحبت می شود. حروف عربی پس از حروف لاتین و زبان چینی ، سومین نویسه‌ی پرکاربرد زبان های جهان و شعر عربی قدیمی ترین شکل ادبیات عرب است.

برخی اهداف تاسیس رشته‌ی زبان و ادبیات عربی

گرایش‌ها و دروس زبان و ادبیات عربی در ایران

در مقطع کارشناسی سه گرایش مترجمی – زبان و ادبیات عرب و دبیری وجود داد.
دروس مقطع کارشناسی :

درمقطع کارشناسی ارشد دو گرایش زیر وجود دارد :

گرایش مترجمی عربی که فارغ التحصیلان  تسلط کامل به درک مفاهیم و ترجمه ی کامل متون و برگرداندان آن به زبان فارسی روان کسب می‌کنند.
گرایش ادبیات عربی که فارغ التحصیلان  بیشتر بر صرف و نحو و قواعد عربی تسلط کسب می‌نمایند و کلیه‌ی ساختار زبان عربی مورد بررسی و نقد قرارگرفته می‌شود.

 قابل ذکر است مترجمی عربی از سال ۸۶-۸۵ د رشته های گرایش عربی وارد شده و دانشجویان این رشته از حالت محض ادبیات خارج شدند و در دانشگاه های ایران به عنوان گرایش ارشد معرفی گردید.

خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

بازار کار در ایران

یک فارغ التحصیل این رشته می‌تواند جذب آموزش و پرورش یا مؤسسات خصوصی جهت تدریس شود یا به پژوهش و تحقیق در زمینه زبان و ادبیات عربی روی آورد. همچنین فارغ التحصیلانی قادر هستند در آزمون های اداره فنی قوه قضائیه شرکت جویند ودرصورت موفقیت به عنوان مترجم رسمی دادگستری، مجوز تأسیس دارالترجمه را اخذ نمایند.البته استخدام در این حوزه  بسیار محدود می‌باشد وهرساله قوه‌ی قضائیه برای تعداد محدودی از متقاضیان مجوزصادر می‌کند.

افراد مایل به مشاغل آزاد می توانند کتاب های عربی را ترجمه نمایند. زیرا بازار کتاب  نیاز مبرم به مترجمان زبان عربی دارد. همچنین در بخش­های دیگر مثل وزارت امور خارجه، دارالترجمه­ها، شرکت­های بازرگانی و تجاری به عنوان مترجم، در سازمان صدا و سیمای ایران به عنوان گویندگی بخش عربی و یا مترجم می‌توان مشغول به کار شد. پس از گذراندن  مقطع دکترا هم به عنوان استاد دانشگاه­های سراسر کشورامکان تدریس وجود دارد.

خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

امکان ادامه‌ی تحصیل در خارج ازکشور

در کشورهای امارات، قطر، اردن و… می‌توان در این رشته ادامه تحصیل داد . حتی در برخی کشور‌ها مانند امارات بعد از اخذ مدرک با تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کار می‌شود شغل پیدا نمود وزندگی کرد.

سخن آخر

برای شاغل شدن دراین رشته نباید خیلی آرمانی فکر کرد و باید سطح توقع را پایین آورد. زیربازار کار نسبتا محدودی دارد.  حتی در شرایطی امکان دارد برای نشان دادن توانایی های خود ، مجبور شوید مدتی مجانی کار کنید. در صورت توان خودتان با کارآفرینی برای خود فرصت شغلی مهیا کنید. با تحصیل درمقاطع بالاتر (ارشد و دکترا) و با داشتن تخصص بیشتر، فرصت های شغلی کمی بیشتر گسترش می‌یابند.

خرید مدرک از بهترین شرکت خرید مدرک دانشگاهی.

Leave a Reply

Your email address will not be published.